Kto z was lubi sterty papierów na swoim biurku? Jak zarządzać dokumentacją  by nie być przez nią przytłoczonym, pokonanym. Jak niegenerować sobie dodatkowej pracy? Czy to jest trudne? Otóż nie, Jeśli chcesz niemieć sterty papierów na biurku zapraszamy do lektóry poniższego tekstu. Postaramy się tutaj przybliżyć sztuczki i zasady sprawnej organizacji. A więc do dzieła...

Kiedy robi się biznes najważniejsza jest głowa, którą zawsze mamy. Ale proces pozyskiwania klienta, partnera czy sprzedaży można i należy wesprzeć drukiem. Jakie wydruki na i spotkaniu się przydadzą o tym ten artykuł.

pieniadze z ksiazki - biznes plan ksiazkiWidząc doniesienia z pasy i telewizji o milionowej sprzedaży okrzykniętych bestselerami lub widząc pełne księgarnie książek czy salonów książek mamy wrażenie, że za tym stosem papierów kryją się pieniądze. Czy są to duże pieniądze? Przyjrzyjmy się biznesplanowi książki.

Więcej...

biznes plan czsopismaSkoro istnieje tak duża liczba ładnie wydawanych czasopism kolorowych to czy oznacza to, że robienie czasopisma jest bardzo opłacalne. Dlaczego tak dużo tytułów znika z rynku? Czy jest to wina małej rentowności przy takiej liczbie konkurencyjnych tytułów? Postaramy się  to sprawdzić biznesowo.

Druk na drewnie

Jednym z ciekawszych materiałów, który może posłużyć jako nietypowy nośnik informacji jest drewno. Do tego celu nadają się różnego rodzaju drewna: lipowe, sosnowe, świerkowe, bukowe, brzozowe czy różnego rodzaju produkty drewniane: płyty mdf, sklejka. Na drewnie możemy drukować w różnych metodach:

metoda UV – druk farbami utrwalanymi promieniowaniem ultrafioletowym UV, druk ten jest trwały, odporny na wodę oraz umożliwia realizacje druku na rożnych powierzchniach.

Metoda termotransweru – do tego celu wykorzystujemy specjalnego rodzaju papier np.: MultiTrans marki FOREVER. Na początku drukujemy zdjęcie na takim papierze, następnie za pomocą prasy, która ma ma możliwość podgrzania ściskamy papier wraz z drewnem. W tym momencie następuje prześnienie barwników z papieru na drewno w wyniku podgrzania (termotranswer)

metoda sublimacji – (opisywaliśmy już tą metodę w artykule poświęconym drukarkom termosublimacyjnym). W pierwszej kolejności impregnujemy deskę podkładem poliestrowym – przezroczystym bądź białym, następnie drukujemy na papierze odpowiednimi farmami sublimacyjnymi. Na końcu używając prasy z podgrzaniem przenosimy rysunek na drewno.

wypalanie – najprostsza metoda umieszczania informacji na drewnie poprzez termiczne wypalanie napisów.