pieniadze z ksiazki - biznes plan ksiazkiWidząc doniesienia z pasy i telewizji o milionowej sprzedaży okrzykniętych bestselerami lub widząc pełne księgarnie książek czy salonów książek mamy wrażenie, że za tym stosem papierów kryją się pieniądze. Czy są to duże pieniądze? Przyjrzyjmy się biznesplanowi książki.

Więcej...

biznes plan czsopismaSkoro istnieje tak duża liczba ładnie wydawanych czasopism kolorowych to czy oznacza to, że robienie czasopisma jest bardzo opłacalne. Dlaczego tak dużo tytułów znika z rynku? Czy jest to wina małej rentowności przy takiej liczbie konkurencyjnych tytułów? Postaramy się  to sprawdzić biznesowo.

Druk na drewnie

Jednym z ciekawszych materiałów, który może posłużyć jako nietypowy nośnik informacji jest drewno. Do tego celu nadają się różnego rodzaju drewna: lipowe, sosnowe, świerkowe, bukowe, brzozowe czy różnego rodzaju produkty drewniane: płyty mdf, sklejka. Na drewnie możemy drukować w różnych metodach:

metoda UV – druk farbami utrwalanymi promieniowaniem ultrafioletowym UV, druk ten jest trwały, odporny na wodę oraz umożliwia realizacje druku na rożnych powierzchniach.

Metoda termotransweru – do tego celu wykorzystujemy specjalnego rodzaju papier np.: MultiTrans marki FOREVER. Na początku drukujemy zdjęcie na takim papierze, następnie za pomocą prasy, która ma ma możliwość podgrzania ściskamy papier wraz z drewnem. W tym momencie następuje prześnienie barwników z papieru na drewno w wyniku podgrzania (termotranswer)

metoda sublimacji – (opisywaliśmy już tą metodę w artykule poświęconym drukarkom termosublimacyjnym). W pierwszej kolejności impregnujemy deskę podkładem poliestrowym – przezroczystym bądź białym, następnie drukujemy na papierze odpowiednimi farmami sublimacyjnymi. Na końcu używając prasy z podgrzaniem przenosimy rysunek na drewno.

wypalanie – najprostsza metoda umieszczania informacji na drewnie poprzez termiczne wypalanie napisów.

Warto dobrze przygotowana prezentacje-slajdy  ponieważ odciąga to uwagę od mówiącego wywołując mniejszy stres prelegenta. Oczy słuchaczy są zwrócone w stronę prezentacji, a prelegent może się posiłkować materiałem umieszczonym na slajdach. Przedstawiamy na co zwrócić uwagę podczas przygotowania dobrej prezentacji slajdów.

 

konferencjeWygłoszenie prezentacji powinno przygotowane aby tak zwane 5 minut należało do prelegenta. Przed przystąpieniem do przygotowania prezentacji oraz nauki jej musimy odpowiedzieć sobie na pytanie Co chcemy osiągnąć? Co chcemy od naszej grupy słuchaczy?

Organizowanie wydarzeń, na których spotyka się społeczność skupiona wokół danego tematu wymaga przygotowania materiałów drukowanych. Dobrze przygotowane materiały drukowane rozdawane uczestnikom konferencji bądź targów znacznie usprawniają organizację wydarzenia oraz stanowią żywą reklamę zabieraną przez uczestników do miejsc pracy – a taka reklama jest bardzo cenna.

Mówi się, że książka jest najlepszym przyjacielem i nadaje się na dobry prezent. Ponieważ w księgarniach jest zalew taniej książki w miękkich okładkach może warto samemu przygotować taki prezent. Wystarczy zakupić w wersji elektronicznej, zlecić druk (nie zapominajmy o umieszczeniu dedykacji) i oprawić.

Więcej…

 

Pięknie wydrukowane zdjęcie lub grafika wymaga starannego umieszczenia na ścianie. Dopiero po tym można cieszyć się pięknym widokiem. Artykuł dotyczy technicznych metod umieszczania fototapety na ścianie.

Subcategories

Główne zastosowanie wydruków to magazynowanie informacji, przekazywanie treści oraz/przede wszystkim  reklama (zaciekawienie odbiorcy), gdzie technika druku jest przydatna. Celem promocji jest oddziaływanie na grupę docelową przyszłych odbiorców produktów,  polegające na przekazaniu im informacji aby zwiększyć sprzedaż. Promocja bardzo często posługuje się obrazem i materiałami drukowanymi.

Z proces drukowania jest zaangażowany cały sztab specjalistów począwszy do bydowania maszyn, reprodukcje,  przygotowywanie materiałów. To wielki choć rozdrobniony biznes. Sami bardzo często w pracach biurowych korzystamy z drukarki.  Informacje zawarte tu obejmują wielki biznes jak i przydatne w pracy biurowej.

Różnego rodzaju spotkania (konferencje, sympozja, targi, integracje, spotkania biznesowe) umożliwiające wymianę informacji, nawiązanie lub rozwinięcie współpracy. Bardzo często w oprawie tych wydarzeń towarzysza nam wydruki, o których tu chcemy pisać.

Śmieszne, fajne i przydatne prezenty dzięki zastosowaniu druku. Mogą to być kubki, koszulki, nalepki, poduszki czy kwiaty. Czyli jak urozmaicić zwykłe przedmioty niezwykłym drukiem.

Czy technika druku może wzbogacić dom, mieszkanie. Czy możemy przez to lepiej, przyjemniej żyć, mieszkać czy pracować? Postaramy się o tym pogadać dając przykłady zastosowania druku w relaksie i w zdrowiu.