Mowiąca gazeta, grająca książkaZmysły wzroku umożliwia nam odbiór wydrukowanego obrazu, ale jak można zwiększyć odbiór informacji przesłanej? Propozycją  jest zaangażowanie kolejnego zmysłu - zmysłu słuchu. Obserwujemy właśnie jak agencje reklamowe prześcigają się w wymyślaniu spotów i chwytliwych haseł  w celu wyróżnienia produktu i zwrócenia uwagi. Dźwięk można stosować nie tylko w Internecie,  telewizji ale również może być składową materiałów drukowanych.

dynamiczny drukUatrakcyjnienie wydruków jest nie lada wyczynem, między innymi wymyślono druk wypukły, kolory fluoryzujące, druk woskowy (inna faktura), druk z dźwiękiem, hologramy, druk soczewkowy (druk 3D). Psycholodzy od dawna poznali naturę człowieka i wiedza, że oko ludzkie wyłapuje ruch dlatego stworzyli dynamiczny obraz.

fundusze europejskie promocja wytyczneNa stronach Instytucji rządowych możemy znaleźć informacje w pdf dotyczące promocji projektów UE, w których są przede wszystkim informacje o logotypach i konstruowaniu belek z logami UE, programu (POKL, POIG itp.) oraz UE. Informacje odnoszą się do nalepek, prezentacji, oznakowania. Ale nie ma informacji jak skutecznie promować aby było widać nasz projekt i tym się tutaj zajmiemy.

Wirtualne spotkania i konferencjeW dzisiejszych czasach bardzo często bez przeszkód porozumiewamy się z wykorzystaniem Internetu. Przykładem mogą być programy komunikacyjne gg, skype, ekg, icq, jak również fora dyskusyjne czy coraz bardziej popularne wirtualne konferencje (webseminar)

gadzety reklamoweJak utrwalić logo? Co zrobić by nas wspominano obiekt reklamowy? Jak zrobić samoreklamę. Na myśl przychodzi wydanie ciekawego, użytecznego gadżetu reklamowego. W tym artykule postaramy się przybliżyć listę gadżetów reklamowych na topie. Lista klasycznych gadżetów (materiałów promocyjnych) z naciskiem na trwałość promocji, funkcjonalność i wyjątkowość, a na końcu informacja jak wybierać materiał promocyjny.