foto-obraz

Posiadanie dawniej obrazu w dom świadczyło o zamożności i prestiżu mieszkańców. Bardzo często rodziny szlacheckie posiadały w swej kolekcji obrazy malowane nestorów rodu. Obrazy były kiedyś jedyną formą upamiętnienia  wizerunku człowieka. Malowane obrazy upamiętniały często różne wydarzenia np. Bitwa pod Racławicami znajdująca się w Panoramie Racławickiej. W tamtych czasach była to jedyna metoda obrazowania, utrwalania historii. Dziś możemy o wiele więcej ....

W dobie rozwoju techniki komputerów i technik poligraficznych możliwe jest tworzenie wysokiej jakości reprodukcji na tkaninach. Przygotowanie wydruku na tkaninie nie jest zbyt trudne i niczym się nie różni od tradycyjnych druku. Jak w każdych wydrukach jest ważny dobra grafika, dobrej rozdzielczości, nasyceniu. Taki obraz wysyłamy do drukarni która drukuje na tkaninach a gotowy przedmiot odbieramy.

Druk na tkaninie a druk na papierze

Różnica jest przede wszystkim faktury. Na tkaninach obraz dostaje faktury materiału, może być to drobny splot czy grubszy. Do również odzwierciedla się w odbiciu światła. Druk na tkaninie jest bardziej ciepły i miły w obiorze niż na papierze (na błyszczącym papierze często nie możemy zobaczyć wydruku jeżeli światło się odbija tu ten efekt jest zmniejszony).

Elastyczność wydruku na tkaninie umożliwia stosowanie w różnych miejscach gdzie nie możliwe jest stosowanie papieru. Np. zasłony, bilbordy rozpięte, materiały zwijane itp.

Drukowany obraz jako prezent

Wydrukowany pejzaż, osoba może być doskonałym prezentem urodzinowym. Może on być jako dekoracja pokoju, mieszkania. Materiał możemy naciągnąć na ramy lub przykleić na desce. Nie powtarzalny obraz umożliwia nam stworzenie niepowtarzalnego klimatu. Wielkość obrazów nie jest ograniczona.

Efekty malarskie a druk na tkaninie

Dla niektórych imitacja oryginalnych obrazów jest dosyć ważna. Możemy to uczynić przez zastosowanie różnego rodzaju filtrów w programach graficznych tak jak GIMP, Adobe Photoshop itp... Przykład efektów podany jest poniżej.

efekty drukowania na tkaninie

Jest to również metoda uczenia się malowania, podrabiania obrazów ale to może w innym miejscu

 

Czy warto mieć druk na tkaninie jako obraz w domu?

Odpowiedzią na to pytanie niech będzie ilustracja: