Kiedy robi się biznes najważniejsza jest głowa, którą zawsze mamy. Ale proces pozyskiwania klienta, partnera czy sprzedaży można i należy wesprzeć drukiem. Jakie wydruki na i spotkaniu się przydadzą o tym ten artykuł.

 


wizytówka
Angielska nazwa Business Card od razu oddaje sens tej malutkiej karteczki. Najlepiej aby zawierała takie informacje jak imię nazwisko, telefon e-miał nazwa firmy i stanowisko. Wyciągana z ładnej wizyto wnika może wpłynąć na pierwsze wrażenie.

Ulotka, folder, broszura
Co kol wiec co można zostawić po spotkaniu zawierające trochę informacji. Materiały jeżeli są ładnie przygotowane i opracowane mogą zrobić pozytywne wrażenie. Dobór materiału zależy od rodzaju spotkania. Spotkanie z przyszłym klientem – oferta, spotkanie z przyszłym partnerem – informacja o firmie itp. Pamiętajmy ten materiał zostaje i przypomina o nas po zakończeniu spotkania.

Teczka
Tekturowa teczka, w której przetrzymujemy dokumenty, ulotki, folder. Ładnie jest kiedy jest zgodna z konwencją kolorystyczną firmy.

Notes, papier firmowy
Ponieważ warto zrobić notkę ustaleń na spotkaniu warto się zaopatrzać w coś dopisania (długopis firmowy) oraz na czym. To też robi dobre wrażenie.

Notka ze spotkania, sprawozdanie ze spotkanie,
W trakcie spotkania notuje się najważniejsze uzgodnienia spotkania. W niektórych spotkaniach notkę trzeba sporządzić i podpisać na końcu. Wzór poniżej.
Data:
Miejsce:
Uczestnicy:
Temat Spotkania:
Na spotkaniu rozmawiano:
Ustalenia spotkania: