gadzety reklamoweJak utrwalić logo? Co zrobić by nas wspominano obiekt reklamowy? Jak zrobić samoreklamę. Na myśl przychodzi wydanie ciekawego, użytecznego gadżetu reklamowego. W tym artykule postaramy się przybliżyć listę gadżetów reklamowych na topie. Lista klasycznych gadżetów (materiałów promocyjnych) z naciskiem na trwałość promocji, funkcjonalność i wyjątkowość, a na końcu informacja jak wybierać materiał promocyjny.

 

Gadżet: Długopisy reklamowe

Długopis klasyka materiałów promocyjnych. Długopis z logiem, tekstem kosztuje od 20gr, a niektóre firmowe przygotowywane dla gości nawet powyżej  100zł (grawerowanie na markowych długopisach i piórach). Warto zwrócić uwagę aby dobrze pisały.
Ocena gadżetu reklamowego: wyjątkowość  1, funkcjonalność 4, trwałość promocji 3

Gadżet:  Smycze reklamowe

Bardzo popularne w ostatnim czasie oraz prawie zawsze wykorzystywane przy organizacji wydarzeń jako uchwyty plakietek. Ceny smyczy wahają się od 1złdo 15 zł i są uzależnione od wielkości zamówienia oraz rodzaju. Wybierając smycze zwrocie uwagę na karabińczyk-uchwyt, możliwość odbicia (niektóre posiadają dodatkowe złącze koło szui uniemożliwiające szarpnięcie za szyję).
Ocena gadżetu reklamowego: wyjątkowość  1, funkcjonalność 3, trwałość promocji 3

Gadżet: kubki – funkcjonalność

Prosty materiał promocyjny, podczas wymyślania wzorów warto zwrócić na jego estetykę i ciekawą treść. Umieszczenie dowcipu, kreskówki itp. Dużo firm stosuje to jako dodatek do swoich produktów np. zielone kubki Knorra, czerwone Nescafe. Jest to nic innego jak reklama i utrwalanie tych Marek w domu, pracy w biurze.
Ocena gadżetu reklamowego: wyjątkowość  3, funkcjonalność 4, trwałość promocji 4

Gadżet: Gumowe bransoletka, opaski

Bransoletki, opaski z tworzywa sztucznego weszły do gadżetomini jako element identyfikacji do grupy lub popierania danej społeczności. Pełnią tą samą role co przywieszki. Jest pewna użyteczność tego jako gumki do spinania.
Ocena gadżetu reklamowego: wyjątkowość  3, funkcjonalność 1, trwałość promocji 4

Gadżet:  Karabinek

Mały element ale zupełnie różny od tradycyjnych materiałów promocyjnych, przydatny w życiu codziennym np. jako zapinka do kluczy. Ceny od 5-20zł ale zależą od ilości i jakości. Ciężko do tego rodzaju umieścić logo.
Ocena gadżetu reklamowego: wyjątkowość  4, funkcjonalność 5, trwałość promocji 3

Gadżet:  Pamięć USB

Koszt pamięci USB (pendraiwów, palców) jest coraz mniejszy i wynosi od (5-40zł). Funkcjonalność zależy w pełnym formie od wielkości nośnika.  Dobrym sposobem jest USB w rozmiarze wizytówki, na której można umieścić odpowiedni nadruk.
Ocena gadżetu reklamowego: wyjątkowość  4, funkcjonalność 5, trwałość promocji 4

Gadżet: notatnik, zeszycik, kalendarz

Najlepsze rozwiązanie kiedy na okładce jest logo, kolor – jest to funkcjonalne i bardzo często używane w biurach i na spotkaniach.
Ocena gadżetu reklamowego: wyjątkowość  4, funkcjonalność 5, trwałość promocji 4

Gadżet:  Myszka

Myszki optyczne są już dostępne od 5 złotych, a technologia foli termokurczliwych umożliwia naniesienie grafiki, tekstu loga promowanej marki. Malo rozpowszechniona metoda promocji a może warto zlecić
Ocena gadżetu reklamowego: wyjątkowość  5, funkcjonalność 5, trwałość promocji 4


Podkładka pod mysz

W dobie laptopów i mobilności nikt ze sobą nie nosi podkładki pod mysz. Co najwyżej wyląduje ona w biurze. Myszki optyczne nie potrzebują podkładek. Jak robić podkładki to podstawami pod nadgarstek.
Ocena gadżetu reklamowego: wyjątkowość  5, funkcjonalność 5, trwałość promocji 4

Czy macie pomysł jeszcze coś innego?

Wybierając typ materiały promocyjnego warto pomyśleć nie tylko o cenie ale również funkcjonalności która gwarantuje widoczność tego przedmiotu dłuższy czas.


Jak wybierać gadżet reklamowy - materiał promocyjny.

Materiał promocyjny, gadżet promocyjny musi odzwierciedlać charakter przedmiotu promocyjnego. Np. dla firmy produkującej stal będzie to szybciej  karabinek aniżeli gumka (sami widzicie skojarzenie). Zaś gumka lub kubek będzie lepiej odbierana dla firmy z sektora zdrowia (przyjazne w dotyku) aniżeli wizytownik.

Należy również zwrócić uwagę na grupę docelową materiały promocyjnego (gadżetu). Na targach medycyny nie konwencjonalnej gdzie uczestnicy to ludzie w sile wieku lepiej jest rozdawać wydrukowane materiały niż pamięci USB. Zaś u młodzieży mogą się cieszyć zainteresowaniem kolorowe smycze, nie typowe USB.

Oprócz rodzaju trzeba również zwrócić na możliwość umieszczenia informacji na materiale promocyjnym: loga, tekstu, adresu strony czy telefonu. Warto również posługiwać się kolorem i skojarzeniem.